Дослідження показали, що лише 20 відсотків нашого здоров'я залежить від нашої вродженої генетики. Так що є багато можливостей для нашої власної прихильності до здорового способу життя.
Правила довголіття
Клітини є у всіх наших органах. Залежно від їхнього місцезнаходження вони влаштовані по-різному (у нашому організмі понад 200 різних видів), а також мають індивідуальну тривалість життя.
У той час як старіння у кишечника прогресує швидко, клітини мозку та серцевого м'яза живуть особливо довго. Той факт, що клітини в якийсь момент замінюються, має важливе значення для нашого здоров'я.
З віком ця особлива здатність зменшується. Клітини стають млявими, менше розмножуються, повільніше діляться і рідше регенерують. Ви можете протидіяти цьому.
Щоб захистити свої клітини, треба дотримуватися 5 правил:
1. Уникайте прямих сонячних променів: так, це правда: вітамін D важливий для побудови та підтримки кісток. Вам слід уникати прямих сонячних променів та, залежно від вашого типу шкіри, звертати увагу на правильний захист від сонця.
2. Киньте курити: вчені підрахували, що з усіх вад куріння забирає найбільше часу в житті: у середньому чоловіки помирають на дев'ять років раніше, а жінки на сім років раніше.
3. Зверніть увагу на свій раціон: продукти з високим вмістом клітковини позитивно впливають на нашу кишкову флору. Ви повинні уникати цукру в будь-якій формі.
4. Висипайтеся: від 70 до 80 відсотків людей потрібно від семи до восьмої години, менше чотирьох годин це стає проблемою для здоров'я.
5. Переконайтеся, що ви регулярно займаєтеся спортом: ми знову і знову читаємо, що в ідеалі ми маємо проходити 10 000 кроків на день. І справді: достатня кількість вправ покращує наше самопочуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу