Однак в сучасному динамічному ритмі життя не завжди вистачає часу і сил на повноцінне харчування, тому доводиться вдаватися до прийому аптечних препаратів, щоб заповнити вміст вітамінів в організмі. Про це говорить лікар-педіатр Василь Кулик.
"В аптечній мережі дуже багато різноманітних комплексів, моновітамінов, полівітамінів, комплексів вітамінів з мікро, макроелементами, тому все повинно бути в міру. Надлишок вітамінів - тих чи інших - веде до гіпервітамінозу, що іноді буває навіть ще гірше, ніж гіповітаміноз", - розповів він.
Відкриття вітаміну D в 20-х роках минулого століття призвело до загальної перемоги над рахітом. Сьогодні наука пішла далі, і вчені ведуть суперечки щодо того, чи вітамін це, адже вінбільше схожий на стероїдний гормон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітаміни для покращення зору"На сьогодні він розглядається не тільки як вітамін, але і як гормональний препарат. Призначаємо ми його практично цілий рік, виключаючи тільки на літні місяці. У нас все одно нестача цього вітаміну, так як у нас сонячних днів в році дуже мало", - зазначив лікар.
Він уточнив: вітаміни володіють різними корисними властивостями, наприклад, вітамін А, або ретинол, покращує ріст волосся. Вітаміни групи В зміцнюють нервову систему, знижують стрес. Вітамін С, або аскорбінова кислота, корисний для імунітету. А вітамін Е уповільнює процеси старіння.
"Якщо говорити про ознаки гіповітамінозу, то ми бачимо, що ці діти у нас швидко втомлюються, швидко втомлюються - особливо школярі, сухість шкірних покривів, ламкість волосся, ламкість нігтів, зниження апетиту, іноді відстають навіть у фізичній розвитку, тому важливе значення мають комплексні вітамінні препарати.Чтоби організм нормально функціонував і отримував достатню кількість вітамінів - слід включити в раціон найголовніші харчові групи - горіхи, злаки, м'ясо, молоко, фрукти і овочі", - додав лікар.