Людське тіло потребує вітамінів і мінералів, щоб функціонувати належним чином.
Дефіцит поживних речовин може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям. Наприклад, дефіцит заліза, фолієвої кислоти, вітамінів B12 та A може призвести до розвитку анемії. Дефіцит вітаміну D пов'язаний із втратою щільності кісток та виникненням остеопорозу. У той же час лікарі зазначають, що бажано отримувати поживні речовини з їжі, а не добавок.
Які продукти містять життєво важливі вітаміни та повинні включатися до раціону?
Вітамін А. Цей вітамін необхідний для росту та розвитку тіла: він підтримує гарний зір, імунну та репродуктивні функції. Більше того, вживання в їжу продуктів, багатих на вітамін А, може допомогти серцю, легеням ниркам функціонувати належним чином. Джерелом вітаміну є картопля, листові овочі, а також рослинні продукти оранжевого кольору.
Вітамін В12. Також входить до життєво важливих вітамінів, допомагає зберігати здоров'я нервової системи, крові. здоровими. Потрібно намагатися отримувати B12 з риби, птиці, молока, м'яса та субпродуктів. Деяким людям (наприклад, вегетаріанцям) може бути потрібний прийом добавок, щоб отримати достатню добову кількість вітаміну.
Вітамін C. Він відіграє ключову роль у боротьбі з інфекціями та у загоєнні ран. Також це потужний антиоксидант, який допомагає нейтралізувати шкідливі вільні радикали, що спричиняють клітинне пошкодження, запалення та виникнення пухлин. Щоб отримувати вітамін С, корисно пити апельсиновий сік, їсти ківі, червоний і зелений перець, броколі, зелені листові овочі, помідори.
Вітамін D. Цей вітамін також називають сонячним вітаміном, він допомагає регулювати кількість кальцію та фосфату в організмі, необхідний для підтримки здоров'я кісток, зубів та м'язів. Сонячне світло, що потрапляє на шкіру, – найкраще джерело впливу цього вітаміну, але також організм постачають їм жирна риба та риб'ячий жир, яйця, молочні продукти, гриби.
Вітамін Е. Необхідно для активної роботи мозку та гарного стану шкіри, якісного зору. Щоб отримувати його, до раціону потрібно включити мигдаль, авокадо, насіння гарбуза, абрикоси, малину, броколі, шпинат.