Унікальність цього вітаміну полягає в тому що він здатен вироблятись у нашому організмі самостійно через вплив сонячних променів на нашу шкіру. Однак, навіть влітку не завжди виповзеш на сонячне світло зігрітись, а похмурі осені та дощові весни псують процес накопичення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітаміни для росту нігтівРекордсмен за вмістом вітаміну Д – риб’ячий жир. У 100 г даного продукту міститься 0,21 мг вітаміну, що більш ніж в 20 разів перевищує добову норму людини. Ще одним джерелом, багатим на вітамін Д є риба, особливо тріска і палтус. В менше кількості його можна зустріти і в оселедця, скумбрії, тунці й макрелі.
Так само джерелами цього вітаміну є молочні продукти: сир, сир, вершкове масло, кефір і ряжанка. У самому молоці його міститься небагато. До того ж молочний фосфор не дає повноцінно засвоїтися цьому вітаміну.
Ще хорошим джерелом вітаміну Д є сирі яєчні жовтки, печінка і рослинне масло.
Вітамін Д так само міститься в продуктах рослинного походження, правда в зовсім незначних кількостях. Якщо ви вегетаріанець, то вживаючи лише ці продукти, вам не вдасться задовольнити потребу організму у вітаміні Д.
Нагадуємо, раніше ми писали про
3 "жіночі" вітаміни.