Оливки і оливкове маслоЗа легендою, перше оливкове дерево посадила богиня Афіна. Греки гідно оцінили оливки і дерево оголосили священним. Ці плоди дійсно дуже корисні, причому застосовуються вони не тільки в кулінарії, але і в медицині. Ну, а жовто-зелене ароматне масло визнано лікарями одним з кращих рослинних масел. Воно містить ненасичені жирні кислоти, в основному олеїнову кислоту, яка благотворно впливає на серцево-судинну, імунну і репродуктивну системи. До речі, оливкова олія - єдина з усіх рослинних, яка не окислюється під дією високих температур, тому на ній можна смажити і тушкувати.
АЛЕ! Масло в прозорих пластикових пляшках - товар сумнівної якості. Вибирай продукт першого віджиму, в темному склі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Овочі та фрукти, які заборонено вживати на дієтіПряні травиЖителі середземноморського регіону вживають в їжу зовсім мало солі - і тим самим надають неоціненну послугу своїм ниркам, серцю і суглобів. А ось пряні трави - майоран, чебрець, базилік, чебрець, розмарин - використовують у величезних кількостях, причому додають їх практично в усі страви: в свіжі салати, супи, рибу, пасту, тушковані овочі. Ці приправи не тільки покращують смак страв, але й підсилюють травлення, оптимізують обмінні процеси, а також володіють антиоксидантною дією (запобігають старінню внутрішніх органів і шкіри).
МорепродуктиРиба, креветки, лобстери, устриці цінуються насамперед за свої смакові якості. Але й користі від них немало: їх білок засвоюється легше, ніж м'ясний. В дарах моря міститься йод. А склад риб'ячого жиру кардинально відрізняється від тварини. В основному він містить поліненасичені жирні кислоти (ПНЖК) класу омега-3, яких в інших продуктах вкрай мало. Людині потрібно всього 1-3 г омега-3 на добу, але довга відсутність цих кислот в раціоні шкодить здоров'ю: ПНЖК беруть участь у багатьох біохімічних реакціях, що регулюють роботу статевої та імунної систем, що нормалізують тонус судин, бронхів і кишечника, захищають від атеросклерозу і раку. Крім того, дефіцит омега-3 відбивається на стані шкіри і волосся.