Одні люди кажуть, що він тотально шкідливий, інші стверджують, що без нього не можна. За ким правда?
хліб
У хлібному відділі розбігаються очі - крім звичних білого і чорного, пропонують хліб зерновий, із родзинками, насінням, сухофруктами, йодом, цибулею, травами, морською капустою... Добавки ці аж ніяк не тільки для краси та аромату - у кожного такого хліба своє лікувальне призначення. Зерновий та висівковий хліб дуже корисний при серцево-судинних захворюваннях та ожирінні, з додаванням йоду рекомендується при хворобах щитовидної залози, хліб із залізом – при анемії.
Чому для корисних добавок вибрано саме хліб? Насамперед, звичайно, через масовість споживання. А головне – хліб більш ніж наполовину задовольняє наші потреби у вітамінах групи В, солях фосфору та заліза, наполовину – у вуглеводах та на третину – у білках. Справді, всьому голова! Але користь та вітамінно-мінеральний баланс знаходяться далеко не у кожному хлібі. Дієтологи цілком справедливо рекомендують виключити з раціону білий хліб: в очищеному пшеничному борошні тонкого помелу корисних речовин практично не залишається, зате щедрою рукою додаються цукор та різні жири. Білий хліб швидко розщеплюється в організмі в глюкозу, яка всмоктується в кров, підвищуючи рівень інсуліну, а отже, і апетит.
Відмовлятися від хліба не треба. Все-таки не дарма його стільки років поважали наші предки і складали прислів'я про хліб та пісні про коровай. Мабуть, справді незаперечна рекомендація – це відмова від споживання білого хліба: порожні калорії у чистому вигляді. А зерновий хліб, висівковий, житній із сухофруктами та хрусткі фінські хлібці - криниця рідкісних вітамінів і чудовий додаток до здорового обіду сучасної стрункої дівчини.
А який хліб найбільше любите ви?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою