Дослідженнями в цій сфері займалися наукові фахівці з Техаського медичного коледжу. Вони помітили, що втрата ваги може змінюватися в залежності від генів людини. Останні випробування на тваринах показали досить суперечливі результати. Відмінності, як стверджують експерти, пов'язані якраз з ДНК.
Зокрема, дотримання одного і того ж раціону призводило до того, що деякі тварини стикалися з ожирінням, а ось інші були здоровими. В рамках дослідження вчені вивчили, як саме п'ять різних видів харчування впливають на здоров'я тварин впродовж півроку. Також експерти вивчили геном тварин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені: водна дієта небезпечна для здоров'яОдній групі тварин потрібно було дотримуватись раціону харчування в американському стилі з високим вмістом жирів і рафінованих вуглеводів. Три інші групи дотримувалися здорових раціонів харчування - середземноморської дієти (високий вміст овочів, фруктів і цільнозернових продуктів), японської дієти (продукти з низьким вмістом жирів і великою кількістю жирних кислот Омега-3) або дієти Аткінса (велика кількість жирів і білків при низькому вмісті вуглеводів). П'ята група була контрольною і дотримувалася звичайного раціону харчування.
Ті, хто харчувався по середземноморській дієті мали поліпшений кров'яний тиск та рівень холестерину. А от інші тварини додали у вазі. Ця різниця була пов'язана з генетикою. Наприклад, деякі тварини, що сиділи на дієті Аткінса, залишилися більш здоровими, але інші зіткнулися з ожирінням. Такі ж результати були помічені в групі з японською дієтою. А тварини з американським типом харчування постраждали від важкого ожиріння або збільшення кількості жиру в печінці.