Наявність виразки чи гастриту вимагає від людини особливого контролю за харчуванням.
Каша при гастритах і виразках
Лікарі та дієтологи давно визнали корисні властивості рису. До його складу входять речовини, які сприяють утворенню в шлунку захисної плівки, тому рис рекомендують включити до раціону людей, які страждають на гастрит і виразку шлунка, а також тим, у кого спостерігається підвищена кислотність. Також рекомендується вживати рис при діареї без ускладнень.
Експерти стверджують, що вживання в їжу висівок з рису дозволяє знизити ризик розвитку раку кишечнику.
Безліч корисних мінералів і вітамінів позитивно впливають на всі системи організму. У складі рису міститься клітковина, вітаміни РР, Е, D, кальцій, залізо, калій, фосфор, цинк, йод.
Особливе місце у складі рису займають вітаміни групи В, а саме:
Вітаміни групи В "відповідають" за коректну роботу нервової системи та позитивно впливають на якість волосся, шкіри та нігтів. Також вони сприяють переробці поживних речовин на енергію.
За активізацію роботи мозку в рисі "відповідає" лецитин, а кров'яний тиск допомагає нормалізувати гамма-аміномасляну кислоту.
Не варто забувати про низьку калорійність продукту. Він ідеально впишеться в раціон дівчат, які хочуть позбутися зайвих кілограмів.
Як і всі продукти, рис має протипоказання. Його вживання не принесе користі за наявності:
- алергічних реакцій; - поєднання злаку з продуктами, у яких багато жиру; - деякі сорти не рекомендується поєднувати з цитрусовими; - за наявності вродженої схильності до запорів вживати рис варто з обережністю та в малих кількостях.
Нагадаємо, що після "зимової сплячки" організм відчуває нестачу вітамінів. Фахівці розповіли, які продукти варто негайно включити до свого щоденного раціону, щоб заповнити нестачу вітамінів і мінералів.