Вчені встановили, що так званий оздоровчий або рекреаційний біг корисний для здоров'я суглобів у довгостроковій перспективі. При цьому він не завдає їм жодної шкоди, як було прийнято вважати раніше.
Біг та колінні суглоби
Біг дарує нам безліч переваг для здоров'я, від зміцнення м'язів ніг до боротьби із зайвою вагою та міцності серцево-судинної системи. Але у нього є суттєва вада, принаймні про це постійно повторюють експерти. Вважають, що через захоплення бігом відбувається руйнація колінних суглобів. Проте вчені з Великобританії опублікували результати дослідження, які спростували цей міф про біг. Вони показали, що оздоровчий біг, який не належить до категорії професійних та інтенсивних спортивних навантажень, не викликає остеоартриту колінного суглоба, не впливає на хрящі та не призводить до сильного болю.
Лише 3,5% любителів бігу страждають від остеоартриту колінного або кульшового суглоба, а серед тих, хто бігом не займається, їх 10,2%. Йдеться саме про бігунів-аматорів, які не вимотують себе багатокілометровими забігами та інтенсивними тренуваннями. А ось у професійних бігунів справи не так добре. 13,3% спортсменів мали симптоми остеоартриту.
Зазначимо, що остеоартрит є найпоширенішим видом артриту. Через витончення прокладки у вигляді хряща між суглобом і кісткою виникає тертя, яке провокує досить сильні болі, призводить до скутості в рухах, набряках та хрускоті в кінцівках. У тяжких випадках остеоартрит суглоба потребує заміни цього органу, а іноді допомагає консервативне лікування у вигляді знеболювальних та протизапальних препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу