Перед тим, як дізнатися, які вправи потрібно робити, щоб прибрати живіт, потрібно дізнатися, які групи м'язів слід качати. М'язи черевного преса під час проведення тренувань слід качати в певній послідовності. Спочатку тренуються м'язи нижнього перса, потім бічного і тільки потім слід переходити до верхнього пресу.
І тут немає особливих таємниць. Вправи щоб прибрати живіт вельми прості і відомі нам ще зі шкільної лави. Чому ж ми всі в такому разі не стрункі атлети? Відповідь проста: дуже мало тих, хто з легкістю може перемогти свою лінь.
Ті, хто знає як швидко прибрати живіт в домашніх умовах, і не втомлюються себе завжди підтримувати в хорошій формі, радять регулярно використовувати ряд вправ. Причому перед тим, як приступити до спортивних занять, вкрай важливо справити розігрів м'язів. Особливих вправ для цього немає - робіть помахи руками, нахили, повороти, присідання, махи ногами. Єдина умова: всі м'язи потрібно задіяти і розім'яти.
1. Качаємо нижній прес. Найскладніша вправа для цієї групи м'язів - це складання. Для його виконання слід лягти на спину, і піднімати одночасно ноги і тулуб (складатися, як книжка). Ідеальний варіант - ви можете «поцілувати» свої коліна.
Друга вправа для нижнього преса полягає у піднятті ніг з положення лежачи. Ноги потрібно піднімати на 45 градусів до рівня підлоги.
2. Качаємо бічній прес. Для цього слід лягти на спину, зігнути ноги і здійснювати скручування, поперемінно торкаючись лівим ліктем правого коліна і навпаки. Полегшити собі роботу трохи можна, розмістивши ноги на стілець або диван.
3. Не нехтуйте присіданнями. Їх внесок у те, як прибрати живіт багато хто недооцінює. Присідати варто щодня. Після кількох занять, коли організм вже до них почне звикати, можна почати здійснювати присідання з додатковим навантаженням.
Прості вправи
Такі вправи не займуть багато часу, а в результаті ви можете забезпечити плоский животик.
1. Лежачи на спині: в руки беремо книги або маленькі гантелі; руки над головою; тулуб повільно переміщаємо з положення лежачи в положення сидячи і схиляємо вперед - до тих пір, поки книги не торкнуться пальців ніг; дихаємо вільно; повторюємо 12 разів.
2. Лежачи на спині: між ступнями ніг затискаємо подушку або книгу; руки згинаємо в ліктях і підкладаємо під голову; ноги згинаємо в колінах і підтягуємо до живота, здійснюючи кругові рухи, як при їзді на велосипеді; дихаємо вільно; повторюємо 12 разів.
3. Рівноважне положення сидячи: ноги злегка згинаємо в колінах; з цього положення тіло переміщаємо вперед на сідничні м'язи, не відриваючи п'ять від підлоги; дихаємо вільно; повторюємо 12 разів.