Дієтичні рисові хлібці є улюбленим снеком моделей, що містить мало жирів і допомагає підтримувати струнку фігуру. Водночас рафіновані вуглеводи тіло розщеплює на цукор. Коли цукру в крові стає забагато, молекули глюкози приєднуються до протеїнів у колагені. Утворюються так звані кінцеві продукти посиленого гліколізування, що призводять до появи зморщок та плямок на шкірі.
Жирні сири, особливо блакитні, здатні загострювати запалення та акне. На думку дерматолога Росса Перрі, це відбувається через надмірне підвищення рівня жирних кислот омега-6 та омега-3.
Кавуни та фініки належать до продуктів із високим глікемічним індексом. Дослідники вважають, що така їжа в раціоні має безпосередній вплив на акне. Продукт із високим ГІ спричиняє в організмі сплеск гормонів, зокрема інсуліну. Це, в свою чергу, стимулює утворення секрету сальних залоз, що закупорює пори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо потрібен людині кальційУ 2007-му році австралійські вчені провели експеримент, посадивши молодих парубків-добровольців на жорстку дієту з продуктів із низьким рівнем ГІ. У результаті стан їхньої шкіри значно поліпшився.
Молоко посилює акне, оскільки містить гормони. Причому, як помітили вчені, вживання знежиреного молока на 44% підвищує вірогідність появи прищів.
Злаки вважаються корисним сніданком, але до 37% такої страви – це цукор. Експерти стверджують, що цукор зістарює шкіру, змушує її втрачати еластичність, а ще сприяє розширенню пор та спонукає організм виробляти більше секрету сальних залоз.
Червоне м'ясо таж здатне погіршувати стан шкіри, особливо в людей, чутливих до тестостерону. Підвищений рівень чоловічих гормонів теж стимулює продукування шкірного жиру.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як впливають кисломолочні продукти на нашу шкіру