За словами дієтолога, цукор "це зовсім не отрута, а енергія". Глюкоза при засвоєнні переробляється ферментами кишечника і стає частиною організму, тоді як фруктоза потрапляє в печінку, пояснив Свейн Кольсет.
"Якщо про щось і треба хвилюватися, то про кількість споживаного цукру. Намагайтеся не переїдати", - порекомендував учений. Споживання доданого цукру слід обмежувати двома відсотками від загального числа калорій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому варто замінити цукор на мед?Спростували фахівці і популярну теорію про те, що цукор викликає залежність. Професор-дієтолог Університету Осло Крістіан Древон зауважив, що "цукровим наркоманом стати не можна». Він, а також деякі його колеги висловили думку про те, що "цукрову залежність" найчастіше використовують швидше для виправдання безконтрольних шкідливих звичок ласунів, ніж для відображення реальних властивостей самого цукру.
"Впасти в залежність від цукру не можна. Стверджувати зворотне - значить, забувати про те, що є справжні наркотики. До того ж набагато більше людей тягне на жирне або солоне", - прокоментував проблему експерт Національної асоціації серцево-судинних хвороб Ерік Арнесен.
Крім цього, фахівці назвали помилковою думку про те, що вживання цукру веде до захворювання діабетом. За їхніми словами, діабет в першу чергу розвивається при зловживанні їжею і калоріями, зайвій вазі.
"Цукор сам по собі не є причиною появи діабету другого типу. Для початку, треба мати генетичну схильність до цього захворювання. До цього додаються нездорове харчування, малорухливість, куріння і зайва вага", - підкреслили норвезькі вчені.