За словами фахівців у галузі харчування, кефір перевершує навіть натуральні йогурти за різноманітними пробіотиками. Але важливо, щоб кефір був "живим" - йому не повинно бути більше 5-7 днів з моменту виробництва.
Існує впевненість в тому, що кефір допомагає пацієнтам, що приймають антибіотики - препарати, відомі своїми можливостями "вбивати" корисну кишкову мікрофлору. Однак, користь кефіру в цій справі таки перебільшена. Експерименти спеціалістів Джорджтаунського університету показали, що пити кефір при прийманні антибіотиків для захисту кишківника малоефективно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кефір для здорового волоссяУ той же час підтвердилось, що споживання живого кефіру з корисними молочнокислими бактеріями сприяє втраті більшої ваги. Зокрема, дослідження учених Швейцарії та Канади з участю 125 чоловіків і жінок з ожирінням показало: лактобактерії, схожі на ті, що містяться в кефірі, ефективно допомагають худнути жінкам. За 24 тижні експерименту жінки з групи, що отримують лактобактерії, втратили у два рази більше зайвих кілограмів.
До того ж, вчені окремо відзначають роль кефіру в профілактиці алергії. Навіть тим, хто вже страждає від харчових алергічних реакцій, може виявитися корисним почати регулярно пити кефір, боьвін може знизити прояви алергії.