Хоча вже було відомо, що харчування з великою кількістю морепродуктів, включаючи морську рибу, може сприяти уповільненню старіння, було незрозуміло, чому. Журнал BMJ розповів про дослідження вчених з США, яке підтвердило, що вживання дарів моря дійсно дає антивіковий ефект, а також допомогло зробити важливі висновки про вплив на організм жирних кислот.
Користь морепродуктів
Автори нового дослідження, фахівці Гарвардського університету, отримали дані, що дозволяють поглянути на морську їжу по-новому. Учені зробили висновок, що чинити опір старінню організму допомагають специфічні жирні кислоти.
Як змогли встановити гарвардські фахівці, три типи омега-3 поліненасичених жирних кислот - DPA, DHA і EPA - можуть давати найпотужніший антивіковий ефект. Ці кислоти містяться в риб'ячому жирі і рибі, багатьох морепродуктах.
Ще раніше вчені виявляли, що літні люди, які часто вживають рибу і морепродукти, в середньому живуть на два роки довше, ніж інші люди, і на 30% рідше вмирають від серцевих нападів. Цього разу фахівці змогли переконатися в тому, що пенсіонери, в організмі яких містилося багато EPA, на 24% рідше страждали від інфарктів, інсультів і важких хвороб. Якщо до того ж в крові був високим рівень ще однієї кислоти, DHA, то ризики цих захворювань знижувалися додатково на 18-21%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?