Згідно з новим дослідженням, кава провокує ряд ланцюгових змін в декількох важливих системах організму. Причому ці зміни можуть мати як позитивний, так і негативний ефект.
"Ми виявили абсолютно нові способи впливу кави на здоров'я людини", - оголосила Мерилін Корнеліс, керівник групи дослідників з Північно-західного університету в Британії.
У поставленому вченими експерименті брали участь 47 осіб. Протягом 1-го місяця вони повністю відмовилися від вживання "підбадьорливого напою". У 2-му місяці почали випивати по чотири чашки кави щодня. А потім збільшили дозу ще вдвічі - до восьми чашок на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава допоможе подолати депресіюВесь цей час у випробовуваних брали проби крові і аналізували зміни в біохімічних параметрах.
Виявилося, що кава впливає на рівні 115 метаболітів. 82 з цих речовин були відомі вченим і були пов'язані з 33 метаболічними процесами.
"Збільшення споживання кави за період в два місяці, ймовірно, викликає стрес, який призводить до зменшення метаболітів в цій системі. Можливо, що мова йде про адаптацію організму до звичного рівня стресу", - зазначила М. Корнеліс.
Вона запевняє, що кава безпосередньо впливає на сон, інтелектуальну діяльність і апетит. Крім цього вчені виявили, що кава підсилює виведення з організму стероїдних сполук.
Вчені сподіваються, що їхні результати допоможуть пояснити позитивний вплив кави, зокрема, її роль в схудненні і запобіганні розвитку діабету.