Лікарі-гастроентерологи радять не пити свіжовичавлені соки на порожній шлунок, натщесерце, а також нерозбавлені водою. У них міститься висока концентрація кислот, які здатні викликати проблеми зі шлунком, жовчним міхуром і підшлунковою залозою. За словами медиків, іноді одного-двох прийомів соку натщесерце може бути досить, щоб загострилися хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
Одним з найважчих для засвоєння є свіжовичавлений буряковий сік. У цьому напої після віджимання присутній вкрай висока кількість активних речовин. Тому пити його в такий момент не варто, травлення може просто не впоратися. Після віджимання сік повинен ферментуватися, для цього його потрібно потримати в холодильнику одну-дві години.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієта з високим вмістом жирів для вагітнихКрім того, буряковий сік може провокувати загострення циститу у жінок, схильних до утворення каменів в нирках. Такий же здатністю володіють томатний сік і соки, багаті вітаміном С.
Вживання яблучного соку, за словами фахівців, може викликати перехресну алергію у людей, які страждають від алергії на пилок берези. В цьому випадку проявляються такі симптоми, як свербіж в ділянці очей, носа, болі в шлунку.
У свою чергу, грейпфрутовий сік, може виявитися небезпечним при прийомі деяких ліків. Вміщені в ньому речовини (фуранокумаріни і флавоноїди) блокують роботу печінкового ферменту, метаболізуючого велику кількість ліків. В результаті в організмі підвищується концентрація ліків, що може негативно позначитися на здоров'ї.
Лікарі констатують, що кількість нерозбавленого свіжовичавленого соку не повинно перевищувати 150 мл в день, і пити такий сік більше двох разів за добу небажано. Також експерти не рекомендують пити складносурядні соки - не заважати в одному напої більше трьох інгредієнтів.