Дослідження вчених з Northwestern University в Чикаго показало, що за нестримне бажання з'їсти піцу або гамбургер людина повинна винити не мозок, а власний ніс. Втім, це найчастіше відбувається в тому випадку, якщо ми сильно втомлюємося і не висипаємося. Обмеження сну набагато підсилюють нюх, як показало дослідження. На жаль, ця інформація про запах не дуже коректно передається мозку, через що там і народжується потужне бажання вжити нездорову їжу для того, щоб випробувати відчуття задоволення. До цього висновку експерти з США прийшли після того, як змусили майже 30 осіб поспати всього 4 години.
На наступний ранок добровольцям запропонували сніданок, обід, вечеря, а також шведський стіл з необмеженої кількості закусок, серед яких були чіпси, печиво і різні інші види не дуже корисних страв. Всі добровольці брали участь в цьому експерименті після нормального за тривалістю сну, а також після обмеженого. Вчені оцінювали те, як багато їжі поглинали люди, і який вибір страв вони робили. З'ясувалося, що через дефіцит сну люди частіше накидаються на висококалорійні продукти, споживання яких збільшується на 6%. Втім, в середньому, вони не поглинали більше калорій.
Даний ефект був тривалим, оскільки добровольці продовжували налягати на калорійні продукти і на наступний день, навіть не дивлячись на те, що їх ніч сну була вже нормальної по тривалості. Це ще одне дослідження, яке пояснює механізм того, чому нестача сну штовхає нас до вибору неправильних для здоров'я продуктів харчування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фастфуд впливає на мозок?