Верблюже молоко відоме своїми антидіабетичними і зміцнювальними властивостями. Крім того, є теорія, що ліпіди в верблюжому молоці мають протизапальну дію. Однак механізм цих ефектів недостатньо вивчений. Вчені з Оману, ОАЕ і Великобританії досліджували вплив верблюжого молока на запалення макрофагів, обумовлене глікерованим білком.
Результати були опубліковані в журналі Functional Foods in Health and Disease.
Ліпіди і жирні кислоти верблюжого молока
Щоб визначити, як ліпіди і жирні кислоти з верблюжого молока можуть впливати на діабетичне запалення, дослідники використовували модель диференційованих клітин THP-1 (dTHP-1) in vitro, які були стимульовані глікірованний сироватковим альбуміном (gBSA).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли краще вживати молоко?Вчені виявили, що як ліпіди, так і жирні кислоти знижували gBSA-індуковану секрецію прозапальних цитокінів, таких як фактор некрозу пухлини TNF- a і інтерлейкін-1.
"Крім того, ліпіди регулює експресію нуклеотідсвязивающей олігомерізаціонной області, подібної рецептора, сімейства пірінового домену, що містить-3 (NLRP3), запальну субодиницю і її регулятор, транслокацию-10-одинадцять (TET-2)", - йдеться в дослідженні.
Грунтуючись на цих результатах, учені прийшли до висновку, що ліпіди верблюжого молока можуть регулювати gBSA-індуковане запалення макрофагів in vitro, контролюючи експресію ключових регуляторів запалення, таких як NF-kB і NLRP3.