Запалення при хронічному коліті загострюються, а потім зникають на довгий час. Ці загострення в переважній більшості випадків викликані неправильним харчуванням, а суворе дотримання дієти - головна умова збереження нормального самопочуття. Особливо важливо стежити за харчуванням в періоди загострень, коли їжа повинна бути максимально щадить і протертою. Дозволяються каші, приготовані на пару або варені страви, які слід добре подрібнити.
Жертвам колітів можна вживати супи на знежиреному м'ясному бульйоні, на рисовому і манної крупи. У раціон включайте нежирне м'ясо начебто яловичини і курки, але смажити його не можна, допускається тільки приготування на пару. Корисна зварена або приготована в пароварці (мультиварці) нежирна риба. Якщо кишечник нормально приймає кефір і сир, вживайте ці продукти. Також корисні каші, фруктові соки, киселі. Любіть білий хліб? Вживайте його в формі сухарів, що не дратують шлунок. Можна розмочити такий сухар в гарячій воді, чаї або бульйоні. Дозволяється одне яйце в день і до 50 г вершкового масла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коліт призводить до депресій у дітейНезбиране молоко в період загострення з раціону слід повністю виключити, так як воно погано переноситься. Доведеться відмовитися від солодощів, різко обмежити цукор (не більше 40 г в день), пам'ятайте про те, що процеси бродіння в кишечнику провокуються саме вуглеводами. Обмежте страви і гарніри з овочів, особливо з бобів, що дратують слизову. Після завершення періоду загострення можна переходити на супи з м'ясними, рибними та овочевими відварами, телятину, індичку (можна не тільки варити, але і гасити), молоко, овочі. Можна збільшити дозу цукру, є білий хліб, картопля, невелика кількість солодощів. Утримуйтеся від свинини, жирного м'яса, всього гострого, солоного, копченого, консервів з жиром, смаженої картоплі, здобного тіста, міцної кави і алкоголю.