Фахівці розповіли, як заповнити дефіцит вітамінів у холодну пору року.
Заміна свіжих овочів взимку
Найпростіше – додати до раціону більше коренеплодів та тих овочів, які можуть довго зберігатися у сирому вигляді. Мова про гарбуз, буряк, ріпчасту цибулю, моркву та капусту. Їсти їх варто сирими або тушкованими та запеченими – так вони зберігають максимум корисних властивостей, пише Harper's Bazaar.
Корисно буде "підготувати сани влітку" - у розпал сезону збору врожаю подбати про те, щоб заморозити свіжі овочі та ягоди, які можна буде використати взимку. Деякі дієтологи вважають, що заморожені овочі та фрукти навіть корисніші, ніж багато свіжих. Все потім, що для шокової заморозки плоди зривають на піку їхньої зрілості, коли вони містять максимальну кількість вітамінів та мінералів. А ось для продажу овочі та фрукти часто збирають недозрілими – щоб вони могли пережити тривалий шлях до прилавка та столу кінцевого покупця. Іноді вояж виходить не надто тривалим, у результаті ми купуємо недозріле.
Третя альтернатива свіжим овочам узимку – квашені продукти. Дієтологи вважають, що при такому форматі консервації овочі та фрукти не втрачають своїх корисних властивостей, майже всі вітаміни в них зберігаються. Додатковим бонусом є той факт, що при квашенні розкладаються прості цукри, так що в організм потрапляє менше вуглеводів.
Є тільки одне "але": з квашеними продуктами слід бути обережними при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, тому що вони мають підвищену кислотність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів