Вчені з Гарвардської школи охорони здоров'я встановили, що харчування у режимі так званого уривчастого голодування може спровокувати зниження м'язової маси. Особливо коли це стосується прийому сніданків.
Втрата м'язової маси через сніданок
Час сніданку, його склад і навіть спосіб приготування – всі ці аспекти впливають на здоров'я. Ранній час сніданку підвищує чутливість до інсуліну і швидкість метаболізму, а ранкова їжа з високим вмістом калорій, цукру, насичених і трансжирів, а також простих вуглеводів пов'язана з ризиком збільшення ваги, порушення обміну речовин та ожиріння. Дослідження показало, що є певна популярна звичка, пов'язана зі сніданком, яка може прискорити втрату м'язової маси.
Цей ефект стає більш помітним, коли хтось вирішує дотримуватись уривчастого голодування. Прийом їжі в фіксований часовий проміжок протягом дня та голодування в решту часу допомагає людям позбутися зайвої ваги. Ця методика також знижує рівень запалень та окисного стресу. Однак ця звичка не обходиться без мінусів. Зокрема, вона може провокувати часті головні болі у перші кілька днів, підвищити ризик діареї, закрепів та інших форм розладів травлення.
Нове дослідження вчених з Гарвардської школи показало, що їжа в обмежений проміжок часу призводить до втрати м'язової маси, а не запасів жиру. Це з тим, що це харчування немає обмежень на вибір товарів. Люди повинні харчуватися в строгому часовому інтервалі, але можуть їсти при цьому, що хочуть. Для того, щоб призупинити процес втрати м'язової маси, шанувальникам уривчастого голодування необхідно стежити за тими продуктами, які вони вживають. Крім того, без тренувань з обтяженням у них все одно нічого не вийде, і м'язова маса продовжить зникати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу