Якщо ви маєте цукровий діабет, тоді харчуватися варто так, щоб постійно контролювати рівень цукру в крові.
Кожен прийом їжі повинен містити три необхідні складові – вуглеводи, жири та білки. Якщо ви отримуєте з їжею ці поживні речовини, то довше почуваєтеся ситим. Важливе правило: перевагу слід надавати повільним (складним) вуглеводам, а також мононенасиченим жирам. Вибирайте також нежирні білки (наприклад, рибу, м'ясо, яйця, молоко, боби після повного варіння).
Незважаючи на те, що у фруктах містяться вуглеводи, вживаючи деякі з них, можна регулювати рівень цукру в крові. Але тут важливо не забувати про міру. Слідкуйте, щоб одна порція фруктів містила трохи більше 15 г вуглеводів. Це еквівалентно невеликому яблуку, скибочці дині чи чашці ягід.
Крім того, що «сніданок треба з'їсти самому», він має бути ще й ситним. Найкориснішим вважається сніданок, що складається з білків та вуглеводів. У такому разі почуття ситості зберігається довго, а це важлива умова при порушеному рівні глюкози у крові.
Спосіб приготування їжі також важливий. Відмовтеся від смаженого, копченого та жирного. Тушкуйте, запікайте, варіть або готуйте на пару. Це стосується не тільки сніданку, а всіх прийомів їжі.
Певні продукти можуть допомогти підвищити чутливість до інсуліну. Цю властивість мають овес, ячмінь і бобові (наприклад, сочевиця). Така дія цих продуктів зумовлена тим, що вони містять волокна, які підтримують корисні бактерії у кишечнику та знижують резистентність до інсуліну.
Кориця, кмин, орегано, карі зроблять смак страв яскравішим і допоможуть знизити кількість солі в продуктах. Це важливо для людей, які мають проблеми з рівнем цукру в крові та артеріальним тиском. Також вживання цих спецій знижує резистентність до інсуліну.
Тож харчуйтеся правильно і нехай цукровий діабет вас ніколи не мучить!