Чому цей вітамін так необхідний - читайте у "Країні Здоров'я"
Роль вітаміну В3 в організмі
Роль ніацину
Ніацин бере участь у метаболізмі жирів, білків, амінокислот, пуринів (азотистих речовин), тканинному диханні,регулює окислювально-відновні процеси в організмі. Ніацин необхідний для функціонування травної системи, сприяючи розщепленню їжі на вуглеводи, жири і білки при переварюванні і вивільненню енергії з їжі.
Ніацин ефективно знижує рівень холестерину, нормалізує концентрацію ліпопротеїнів крові і підвищує вміст ЛПВЩ, що володіють антиатерогенним ефектом. Розширює дрібні судини (в тому числі головного мозку), покращує мікроциркуляцію крові, має слабку антикоагулянтну дію.
Життєво важливий для підтримки здорової шкіри, зменшує болі і покращує рухливість суглобів при остеоартриті, надає м'яку седативну дію і корисний при лікуванні емоційних і психічних розладів, включаючи мігрень, тривогу, депресію, зниження уваги і шизофренію. А в деяких випадках навіть пригнічує рак.
Добова потреба в ніацині
Рекомендованою добовою дозою вітаміну В3 є:
для дорослих 18-25 мг для вагітних 22-26 мг для годуючих мам 24-28 мг для дітей, залежно від віку та статі 9-21 мг для грудних дітей 4-8мг Особам з підвищеною чутливістю до нікотинової кислоти слід призначати нікотинамід, крім випадків, коли нікотинова кислота застосовується як судинорозширювальний засіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?