Смачною альтернативою звичним добавкам у формі таблеток є жувальні вітаміни. Спочатку вони були створені для дітей, але тепер їх із задоволенням беруть і дорослі. Найчастіше їх роблять з желатину, але сучасні варіанти також можуть містити інші інгредієнти, наприклад, бджолиний віск, камедь акації і кокосове масло.
Щоб забезпечити їм солодкий смак, виробники додають сироп глюкози або цукрові спирти, такі як сорбіт. Основним мінусом таких добавок вважається відсутність в складі певних мінералів, в тому числі заліза. Речовина особливо важливо для вегетаріанців і людей похилого віку, у яких підвищений ризик серцево-судинних захворювань.
Крім цього, такі вітаміни містять велику кількість цукру - від 3 до 8 грамів. Це, в свою чергу, може викликати скачки рівня глюкози в крові, що небезпечно для людей з діабетом.
Крім того, вміст у їх складі поживних речовин може бути незбалансованим. Як пояснили фахівці, це пов'язано з тим, що такі вітаміни складніше виробляти, ніж таблетки, тому включити в них потрібну кількість кожного вітаміну і мінералу важко.
Також варто враховувати, що жувальні вітаміни, як правило, втрачають свою ефективність швидше, ніж таблетки. Щоб компенсувати це, деякі виробники збільшують в них дози речовин, що може спровокувати проблеми зі здоров'ям, якщо вжити їх занадто багато.