Сьогодні на ринку присутній величезний вибір різних вітамінів та біодобавок. Усі вони мають різний ефект та різний ступінь засвоюваності.
Відмінності натуральних і синтетичних вітамінів
Одні й самі вітаміни відрізняються лише на рівні формули, сировини й технологій виробництва. В основі синтетичних - штучно створені вітаміни хімічним шляхом на фабриках. ⠀ Натуральні вітаміни відрізняються від синтетичних навіть за назвою. Наприклад, вітамін В-9: у синтетичному вигляді це фолієва кислота, у натуральному фолат. Вітамін А: ретинілацетат (синтетичний), бета-каротин (натуральний).
Головна відмінність цих двох груп – засвоюваність. Синтетичні вітаміни організм засвоює лише на 5-20%. Решта виводиться назовні. При цьому штучні вітаміни серйозно впливають на печінку.
Прийом синтетичних вітамінів на постійній основі небажаний, тому що це серйозне навантаження для організму, і насамперед для печінки. Саме тому на тлі прийому синтетичних вітамінів часто виникають алергії та висипання на шкірі. ⠀ Натуральні вітаміни виробляють із натуральної сировини: фрукти, овочі, риба. Тому їхня засвоюваність набагато вища — 96%. У цьому побічних ефектів мінімум. Але коштують вони дорожче. ⠀ Якщо у вас немає можливості приймати натуральні вітаміни, лікар не рекомендує відмовлятися від синтетичних, але дотримуватися деяких правил прийому. По-перше, приймати їх не на постійній основі, а курсами 1-2 місяці.
По-друге, перевіряти реакцію організму на ці вітаміни на малих дозах. Пити багато води. Незважаючи на низький відсоток засвоєння, ці вітаміни також принесуть користь організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму