Омега-3 - важливий вітамін, який необхідний кожному організму.
Дефіцит Омега-3
Індекс омега-3 вказує на кількість поліненасичених жирних кислот – ЕПК і ДГК в мембранах еритроцитів. Допустимим вважається індекс омега-3 на рівні 8%. Якщо у вас рівень нижче 4%, то ви знаходитесь в зоні ризику серцево-судинних захворювань.
Також вчені зазначають про існування так званої шкали ризику Фрамингема. Її розробили відповідно до восьми вихідних стандартних факторах ризику: вік, стать, куріння, лікування гіпертонії, статус діабету, систолічний артеріальний тиск, загальний холестерин (TC) і холестерин ЛПВЩ. Вони також впливають на ранню смертність.
Тепер перейдемо до самого дослідження. Протягом 7,5 років науковці спостерігали за людьми, віком від 66 до 73 років. Ті, у кого був високий індекс омега-3 , мали на 33% нижчий ризик передчасної смертності.
Ці дані допоможуть скласти необхідний раціон для нормального здоров’я, особливо для людей похилого віку. Лікарі наголошують, варто вживати жирну рибу, насіння льону, а також рослинні олії та горіхи. Доктор філософії, FCNS-SCN, провідний дослідник в цьому експерименті заявив:
Цікаво відзначити, що в Японії, де середній індекс Омега-3 перевищує 8%, очікувана тривалість життя приблизно на п’ять років більше, ніж в Сполучених Штатах, де середній індекс Омега-3 становить близько 5.%. Отже, на практиці вибір дієти, що змінює індекс Омега-3, може продовжити життя.