Певний варіант сніданку підвищує можливість ожиріння
Як ситний сніданок впливає на організм
Любецький університет провів дослідження та встановив, що ситний сніданок спалює в 2,5 рази більше калорій, ніж у разі пропуску цього процесу.
До експерименту залучили 16 здорових чоловіків у віці 23 років, які мали нормальну вагу, не страждали від діабету 2-го типу у сімейному анамнезі та не мали шкідливих звичок. Їх вирішили поділити на дві групи.
Перша група протягом трьох днів вживала низькокалорійний сніданок (11% від індивідуальної добової потреби у калоріях) та висококалорійну вечерю (69% добової потреби у калоріях), а друга – навпаки. Потім зробили 2-тижневу перерву та повторили експеримент.
Калориметр допоміг встановити наявність будь-яких змін у термогенезі (теплової енергії, що виробляється з їжі), а також було встановлено, як це може допомогти у втраті ваги.
«Виявилося, що їжа, що з'їдається на сніданок – незалежно від кількості калорій, які вона містить – створює вдвічі більш високий термогенез, обумовлений дієтою, ніж та ж їжа, яка вживається на вечерю. На думку вчених, це може допомогти покласти край кризі з ожирінням і безлічі супутніх захворювань, серед яких діабет», – розповіла вчена Джуліана Ріхте.
Тобто, якщо ситно харчуватися вранці та вживати невелику кількість калорій увечері, то можна позитивно вплинути на вироблення теплової енергії та метаболізм глюкози. Також було встановлено, що низькокалорійний сніданок підвищує ймовірність ожиріння – посилене почуття голоду та потяг до солодкого призводило до того, що учасники робили перекушування між їдою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму