Захворювань серцево-судинної системи можна уникнути, якщо почати займатися спортом вже зараз
Згідно з рекомендаціями медиків, людині потрібно приблизно 2-2,5 години в тиждень займатися спортом, щоб підтримувати себе у формі і бути здоровою. Однак завдяки новим дослідженням вченим вдалося отримати іншу інформацію про терапевтичний ефект від спорту. Про те, скільки годин на тиждень людині потрібно приділяти фізичній активності, розповіли американські вчені.
Багато досліджень, опубліковані раніше, підтвердили той факт, що регулярне заняття спортом впливає на синтезування білків в організмі і на збереження молодості кінцевих ділянок хромосом. Однак людям науки стало відомо і те, як спорт впливає на зниження ризику серцево-судинних захворювань.
Спорт проти хвороб
У науковому експерименті взяли участь понад 5 тисяч людей у віці від 20 до 50 років. Згідно з результатами дослідження, у людей, які займалися 5 годин на тиждень помірними фізичними вправами, ризик стати гіпертоніком знизився на 18% в порівнянні з тими, хто займався спортом всього 2 години на тиждень. Такий показник пов'язаний, в першу чергу, з утриманням високої частоти пульсу під час фізичних вправ. Це дозволяє підвищити еластичність артерій і поліпшити скоротність міокарда.
Рух = високий інтелект
Відомо, що спорт впливає не тільки на фізичну форму, а й на інтелект людини , і це встановлений вченими факт. Метааналізи 13 досліджень показали: аеробіка покращує пам'ять і концентрацію, а також підвищує інтерес до навчання. Справа в тому, що регулярні тренування покращують кровопостачання в головному мозку і підсилюють вироблення такого гормону як дофамін.
Зробіть спорт звичкою
Фізична активність - відмінний профілактичний засіб проти захворювань серця. Отже, якщо займатися спортом, починаючи з молодого віку, можна значно знизити ризик серцево-судинних захворювань. Багато лікарів впевнені в тому, що заняття спортом корисні і тим, хто вже страждає від хвороб серця, але тільки під суворим наглядом лікарів і згідно з рекомендаціями кардіологів. Головне в спорті - займатися в задоволення, а не до виснаження, тому необхідно стежити за тим, щоб фізичне навантаження не порушило ритм серця.