Доведено, що регулярні заняття ранковою зарядкою надають загальнозміцнювальну дію, підвищують імунітет, стимулюють діяльність усіх систем організму, покращують сон, апетит і загальне самопочуття. Вправи ранкової гімнастики - прості і не повинні містити важких навантажень. Один з варіантів - нижче у відео.
Ранкова зарядка повинна стати твоєю звичкою
В організмі сплячої людини сповільнюються всі фізіологічні процеси, в тому числі серцебиття і дихання. Надходження кисню в кров сповільнюється. Мета ранкової зарядки - активізувати рух крові і лімфи, усунути застійні явища, що виникли під час сну. Силові вправи в ранковій зарядці неприпустимі. Вона повинна включати в себе вправи на рухливість, гнучкість. Відмінно підходять для ранкової гімнастики дихальні вправи.
Ранкову зарядку можна починати робити, лежачи в ліжку. Різні потягування - це якраз те, що потрібно напівсонному організму. Вправи ранкової зарядки проводяться у повільному ритмі, без різких рухів. Ні в якому разі після ранкової гімнастики ви не повинні відчувати втому. Інтенсивність фізичного навантаження при ранкової гімнастики значно менше, ніж при спортивному тренуванні.
Ранкова гімнастика корисна людям різного віку, і починати займатися нею - ніколи не рано і ніколи не пізно. Особливо важлива зарядка для людей, ведучих малорухливий спосіб життя. Часу вона забирає зовсім небагато: 8-15 хвилин. У приміщення, де ви займаєтеся зарядкою, повинен бути забезпечений доступ свіжого повітря (пам'ятаєте - у сні в кров надходило мало кисню!). Тому відкривайте кватирки, балконні двері і т.д. Влітку оптимальним варіантом є заняття ранковою зарядкою на вулиці (на балконі). Хороший та оптимальний комплекс вправ пропонує відомий тренер Аніта Луценко:
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою