Отже, тобі потрібно:
адаптуватися до фізичного навантаження;
зміцнити м'язи преса;
виконувати вправи на косі м'язи живота.
Більше навантаження
Якщо ти жодного разу в своєму житті фізично не тренувалася, а в якості спорту були тільки вечірні прогулянки або обідні променади, то починати спортивне життя краще з звичайної ранкової пробіжки. Немає нічого приємніше, ніж на сході сонця побігати по тінистому парку, та ще при цьому активно худнути. Біг тренує не тільки тіло, а й серцево-судинну систему, дихання. Після регулярних ранкових і вечірніх пробіжок ти вже через місяць почнеш помічати зміни:
Тобі буде легше ходити на далекі відстані пішки;
Підніматися по сходах ти будеш без задишки;
Більше не виникне питання, як зробити живіт плоским, адже боки і зайвий жирок почнуть поступово зменшуватися.
Але це тільки початковий етап, далі треба включити активні тренування.
Вправи для пресуПісля того, як тіло кілька адаптувалося до фізичного навантаження, можна починати виконувати вправи на прес. Для зміцнення черевного преса, а саме прямих м'язів живота, які в ідеалі виглядають як кубики, немає нічого краще, ніж похила лавка:
1. Починати потрібно з самого низького рівня і з невеликої кількості підходів і декількох повторень. Наприклад, підняття корпусу 10-15 разів по 2-3 підходи, тобто не більше 30 разів за одне тренування.
2. Кому важко качати прес на похилій лаві, можна спробувати опрацьовувати прямі м'язи живота на підлозі. Для цього ляж на спину, зігни ноги в колінах і піднімай корпус також 10-15 разів по 2-3 підходи.
Вправи на косі м'язи животаРоблячи вправи на прямі м'язи живота, потрібно не забувати і про косі м'язи, які також формують прес. Потрібно чітко розмежувати вправи для зовнішніх і для внутрішніх косих м'язів живота. Для зовнішніх м'язів потрібно виконувати прямі скручування:
1. Ляж на спину, зігни ноги в колінах (руки за головою), піднімай верхню частину тіла, відриваючи тільки лопатки. При цьому корпус рухається по діагоналі, тобто права рука до лівої ноги і навпаки.
Для внутрішніх косих м'язів живота потрібен допоміжний інвентар, наприклад, степ-платформа:
2. Лежачи на боці, ноги прямі, одна рука перед собою, інша спирається на платформу, потрібно піднімати обидві ноги вгору. Складна вправа, не для новачків, тому початківцям потрібно бути обережними. Починай з мінімальної кількості повторень.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про те,
як боротися з обвислим животом.