"Країна здоров'я" дізнавалась про небезпеку дешевих вин.
Дешеві вина
В акційних пропозиціях найчастіше використовують продукцію недобросовісних виробників. Вино зі знижкою до шашлику зараз можна знайти за тридцять гривень. Журналісти з'ясували, чи безпечний такий алкоголь і чому він такий дешевий.
Українці від пропозиції заощадити не відмовляються. Але якісне вино не може коштувати 30-40 гривень, запевняє сомельє Євген Колчанов.
"Недобросовісні виробники додають ароматизатори хімічного складу, смакові добавки, можуть додавати спирт не виноградного походження, можливо навіть технічний", - попереджає Колчанов.
У дешевому вині може бути більше цукру для приємного смаку і консерванти, щоб напій довше зберігався. Уже візуально сомельє зауважує, що акційне вино світліше, ніж в пляшці. І його смак насиченіший. На упаковці акційного вина виробник чесно вказує, що використовував виноматеріал неповного бродіння.
Штучні компоненти у вині, посилені спиртом - справжня бомба для печінки і підшлункової, застерігає імунолог Борис Скачко.
"В червоних винах найчастіше вживають барвник азерубін, а це канцероген, який може бути передумовою онкології - раку шлунка, стравоходу, порожнини рота", - говорить Скачко.
Імунолог радить вибирати сухі вина - в них немає цукру, а значить хоча б на один шкідливий компонент менше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чим небезпечний стафілокок для дітей?
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою