Наприклад, батон хліба, на якому з'явилася цвіль, призначений тільки для сміттєвого відра.
Харчові отруєння щорічно псують життя сотень мільйонів людей, і в деяких випадках вони виявляються фатальними. Але навіть і при не важкому випадку перспектива провести кілька годин в туалеті з болем в животі виглядає не дуже приємною. Австралійські експерти нагадали правила, які дозволяють звести ризик харчового отруєння до мінімуму. Якщо ви помітите появу зелених цяток на хлібі, тобто цвілі, то цей продукт не можна вживати. Багато з нас просто відрізають ножем частину хліба з цвіллю і продовжують вживати хліб, тим самим підвищуючи ризик харчового отруєння. Вражений цвіллю хліб треба відразу ж викинути у відро для сміття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння грибами: як вберегтись?Вкрай необхідно дотримуватися правила "небезпечної зони" в плані температури для зберігання продуктів харчування. Вона становить від +5 до +60. Бактерії можуть рости і множитися, перебуваючи в умовах цих температур. Тому їжу необхідно або охолоджувати, або піддавати температурній обробці, тобто готувати на плиті для того, щоб згодом вживати. Перехресне зараження також є одним із способів проникнення викликають харчові отруєння бактерій в організм. Це відбувається в той момент, коли в холодильнику одночасно знаходяться сире м'ясо (та ще й не в щільному контейнері), а також непомиті фрукти і овочі. Вони вступають в контакт з іншими стравами, які людина вживає в їжу.
Не слід купувати куряче м'ясо, котре вже почало покриватися ніжно рожевим відтінком. Це означає, що м'ясо почало танути. У магазині завжди в останню чергу купуйте охолоджені продукти і предмети з морозильника, причому м'ясо необхідно зберігати окремо для того, щоб уникнути перехресного зараження.