Речовини, що містяться в м'якоті і кісточках гранатів, сприяють загоєнню виразок і пошкоджень слизової, а також знижують ризик розвитку раку кишечника. Але на цьому список їх корисних властивостей не закінчується.
Група вчених із США і Індії опублікували в журналі Nature Communications дослідження про корисні властивості граната. Фахівці з'ясували, що в м'якоті і кісточках граната містяться речовини, які допомагають придушити запалення в кишечнику, загоювати виразки і знижувати ймовірність розвитку раку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо потрібно їсти гранати кожен день?
Цей ефект розкривається при перетравленні флавонолів бактеріями. Зокрема, сильний антиоксидант уролітін-А, що міститься в гранаті, допомагає вилікувати запалення і затягнути виразки. Вчені виділили молекули цієї речовини, "переварили" за допомогою бактерій, а потім обробили ними культури ракових клітин і тканини різних органів мишей.
Виявилося, що речовина не тільки пригнічує запальний процес, а й впливає на склад слизу, що покриває стінки кишечника, підвищуючи її захисні властивості. Справа в тому, що часто розвиток коліту та інших запальних процесів, що ушкоджують стінки кишечника, буває пов'язаний саме з тим, що слизова недостатньо захищена.
Крім того, гранат містить безліч інших антиоксидантів, близько 15 амінокислот, п'ять з яких незамінні, багатий на вітаміни К, С, В9, В6, калієм, міддю, залізом, марганцем і фосфором. При цьому в ста грамах м'якоті граната всього 72 кілокалорії.