За словами дослідників, в обставинах стресу головного мозку людини потрібно більше енергії - приблизно на 12%. Це пов'язано з необхідністю для ЦНС посилювати свої захисні ресурси для опору тим негативним процесам, які відбуваються в організмі при стресі.
"Вентромедіальний і латеріальний гіпоталамус в головному мозку беруть участь в обміні речовин в організмі, впливаючи на відчуття голоду. Люди під час стресу починають їсти більше - в середньому, їх вживання вуглеводів підвищується на 34 грами", - розповіли вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солодощі, які очистять організм від токсинівФахівці спостерігали за респондентами в стані стресу і зробили висновок, що в ситуації психо-емоційної напруги додаткова порція вуглеводів не зашкодить - більш того, "заїдати" стрес може виявитися корисним. За їх словами, в разі, якщо в ситуації стресу організм буде відчувати брак глюкози, розташоване в гіпоталамусі ядро аркуатус блокує її переробку в інших частинах тіла. Таке блокування може спричинити негативні для здоров'я наслідки аж до розвитку механізмів, які призводять до інфаркту.
Автори роботи радять не зловживати солодощами, проте наполягають: помірна порція солодкого при стресі допомагає нервовій системі швидше відновити нормальну роботу. Також, на думку вчених, трохи солодкого завжди корисно тим, у кого мозок в силу професії постійно працює на повну потужність.