Перше правило - намагайтеся купувати продукти про запас. Звичайно, не варто запасати цілу комору, але купити продукти на один-два тижні наперед це цілком розумно. Це позбавить вас від щоденних походів в магазин, де ви напевно прихопите щось непотрібне.
Складайте списки і, коли приходите в магазин або на ринок, суворо їх дотримуйтесь. Також не варто брати з собою більше грошей, ніж потрібно. Краще залишити на непередбачені покупки якусь невелику суму, але вцілому намагайтеся якомога точніше дотримуватися того, що ви визнали за необхідне до того, як опинилися в оточенні спокус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розумна економія: дешеві замінники дорогих ліківВивчайте цiни та акції. Хоча акції це часто просто спосіб привернути покупців і може статися, що в іншому магазині ви знайдете той же товар ще дешевше і при цьому без всяких знижок. Але вони все ж дозволяють економити, якщо ви будете купувати зі знижкою необхідні і відповідні вам продукти.
Порівнюйте ціни на різні товари в супермаркетах, невеликих магазинах і ринках, куди ви можете відправитися за покупками. Також зіставляйте якість і тимчасові витрати. Наприклад, якщо один з магазинів дозволяє вам трошки заощадити на цьому тижні, але при цьому вам довго і незручно до нього добиратися, краще знайти оптимальний варіант.
Не женіться за брендами. Пробуйте різні продукти. Цілком можливо, що ви легко знайдете альтернативу звичним продуктам, яка буде кориснішою, смачнішою і дешевшою.
Деякі продукти є сенс купувати у великих упаковках. Наприклад, п'ять кілограмів цукру обходяться дешевше, ніж якщо купити ту кількість, але у фасуванні по одному кілограму. Подумайте, які продукти ви можете купити оптом. Якщо ви не їсте випічку, величезний мішок борошна вам не потрібен - в такому випадку це не економія, а зайві витрати.