Про це заявила лікар-гастроентеролог Мирослава Опришко. Для організму отруєння є серйозним випробуванням і як будь-яка шкода, заподіяну здоров'ю, вимагає комплексного підходу для усунення наслідків. Тому не варто повертатися до звичного раціону як тільки відчуєте себе краще. Щоб відновити сили і запустити злагоджену роботу органів травлення потрібен час.
У зв'язку з цим протягом мінімум трьох днів медики радять вживати їжу часто, але невеликими порціями, - страви повинні бути рідкими і подаватися в теплому вигляді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння грибами: як вберегтись?Після отруєння показані легкий кисіль, овочевий або гречаний суп з рисом або гречкою, нежирний бульйон з курки, овочеві пюре. Можна вживати також рідке картопляне пюре або геркулечову кашу, приготовані на воді. Весь цей час важливо пити багато чистої води, щоб вивести з організму всі токсини.
"Обов'язково пити багато чистої води, а важкі продукти - вводити в раціон дуже обережно. М'ясні страви, навіть відварні, можна вводити в меню не раніше, ніж через 2-3 дні після одужання, адже навіть дієтичне м'ясо є досить складним для перетравлення. Почніть з відвареної курки або індички, але не більше 100 грамів м'яса при першому прийомі", - порадив експерт.
Не варто також забувати про те, що отруєння - серйозний удар для організму, що вимагає величезних витрат сил на відновлення, тому потерпілому бажано кілька днів дотримуватися постільного режиму, більше спати.