За даними дослідження, проведеного фахівцями з онкологічного центру імені Фреда Хатчінсона в США, споживання повільних вуглеводів асоціюється зі зниженням рівня С-реактивного білка, який є биомаркером запальних процесів. Його концентрація падає приблизно на 22 відсотки. Вчені відзначають, що даний аспект дуже важливий, оскільки С-реактивний білок пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку багатьох видів раку і серцево-судинних захворювань.
Продукти, що містять повільні вуглеводи, відрізняються низьким глікемічним індексом. Це означає, що вони повільно перетравлюються, і таке неспішне засвоєння не дозволяє цукру в крові різко підвищуватися. Збільшена концентрація цукру в крові є одним з механізмів, що запускають запальні процеси в організмі, які сприяють виникненню ракових пухлин.
Вчені експериментували з кількома десятками добровольців, почасти мали надлишкову вагу, частково струнких. У випадковому порядку людям запропонували харчуватися відповідно до різних раціонами - з повільними або швидкими вуглеводами. Дослідники виявили, що у людей із зайвою вагою, які харчувалися продуктами з повільними вуглеводами, в крові зріс рівень гормону адипонектин. За словами фахівців, даний гормон "грає ключову роль в захисті проти деяких видів раку, діабету другого типу і хвороб печінки".
Експерти рекомендують обов'язково включати в щоденний раціон їжу, насичену повільними вуглеводами, - це, перш за все, сочевиця, квасоля та інші бобові, а також цільне зерно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке складні вуглеводи