Пастернак - дворічна рослина, член сімейства Apaiaceae, до складу якого також входять морква, кріп, кмин, петрушка. Пастернак настільки сильно схожий на моркву, що багато хто плутає їх. Різниця лише в тому, що морква зазвичай помаранчевого кольору, а пастернак має світлий відтінок. Включення коренеплоду в раціон принесе величезні переваги для здоров'я.
Користь пастернаку для здоров'я
Поліпшення здоров'я серця
Пастернак містить велику кількість калію, який діє як судинорозширювальний засіб (з'єднання, яке запобігає звуження артерій і вен). Це допомагає знизити артеріальний тиск і навантаження на серце. Містить фолієву кислоту, яка допомагає знизити рівень гомоцистеїну в крові, який пов'язаний з серцевими захворюваннями.
Хороше джерело клітковини
Пастернак відомий як відмінне джерело розчинних волокон (клітковини) - вони допомагають знизити рівень шкідливого холестерину і ризик розвитку діабету. Покращують травне здоров'я, допомагаючи їжі плавно переміщатися по кишечнику, що зменшує запори і багато поширених розлади травлення.
Розчинна клітковина в пастернаку допомагає відчувати ситість довше, запобігаючи виділення греліну - гормону голоду. Це може допомогти зменшити обсяг їжі, а значить підтримувати здорову вагу.
Підвищує імунну систему
Пастернак містить вітаміни С і Е, що борються з вільними радикалами. Вітамін С відповідальний за вироблення лейкоцитів, зміцнює імунну систему і запобігаючи потрапляння чужорідних мікробів.
Вибирайте тверді маленькі або середні коренеплоди - великі більш волокнисті, їх важко готувати. Уникайте тих, у кого багато вусів і коричневих плям - це вказують на неякісний урожай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою