Щоб розпрощатися з анемією, потрібно переглянути свій раціон харчування і ввести в нього продукти, багаті залізом
Дефіцит, який небезпечний для здоров'я
Залізо - один з життєво необхідних мікроелементів, без яких організм перестає нормально працювати. З ладу швидко виходять різні органи: погіршується зір, блідна шкіра, випадає волосся, порушується травлення. Причина - нестача гемоглобіну, який бере участь в доставці кисню до внутрішніх органів.
Крім цього, залізо бере участь в обміні холестерину, шлунково-кишкових процесах, регулює температуру тіла і підтримує імунну систему. Людина з хронічною анемією, як правило, не вилазить з лікарняних. І навіть може померти набагато раніше, ніж припускала і сподівалась.
Скільки потрібно заліза, щоб бути здоровим?
Як запевняють терапевти, добова норма заліза безпосередньо залежить від віку і статі людини. Зокрема, дітям до 14 років потрібно вживати від 8 до 10 міліграмів на день. Дорослим чоловікам у віці від 19 до 50 років - по 8 міліграмів щодня, а жінкам - до 18 міліграмів. Це пов'язано з особливостями фізіології: у період менструацій рівень заліза незмінно падає, і підвищувати його необхідно збільшеними дозами спеціальних препаратів.
Як зрозуміти, що у вас анемія?
Ознаками небезпечного стану є: підвищена стомлюваність, сильна втома, головний біль, миготіння в очах, запаморочення, прискорене серцебиття, бліде забарвлення внутрішньої поверхні нижніх повік, ламкість нігтів і волосся, задишка при фізичних навантаженнях, холодні руки і ноги, слабкий імунітет.
Як за допомогою харчування перемогти анемію?
Потрібно щодня в достатній кількості вживати продукти, багаті залізом:
- яловичу печінку, нирки, мізки і серце;
- пісна яловичина;
- морепродукти: мідії, устриці, молюски;
- м'ясо індички;
- морська риба: тунець, скумбрія, лосось;
- горіхи;
- темний шоколад ;
- броколі;
- шпинат;
- гранат;
- кіноа;
- боби.