Вчені виявили корисні якості, якими має популярна у всьому світі пряність розмарин. Як вдалося встановити фахівцям, розмарин багатий на речовини, які позитивно впливають не тільки на роботу травної системи, але також на роботу мозку і зір. Понад те, розмарин здатний допомогти захистити від хвороби Альцгеймера
Згідно з дослідженням біологів зі США, розмарин має протимікробну, протиракову, антидіабетичну, антидепресивну, нейропротекторну, протизапальну дію і ефективний проти ожиріння.
"Було виявлено, що ефірна олія та екстракт розмарину містять кілька біологічно активних сполук. У порівнянні з синтетичними агентами, Rosmarinus officinalis показав низький рівень токсичності та мало побічних ефектів. Rosmarinus officinalis перспективний як натуральний харчовий консервант та терапевтичний засіб при лікуванні багатьох захворювань", – пишуть автори наукової роботи.
Також вчені встановили, що склад ефірної олії та екстракту розмарину включає сильні антиоксиданти - карнозинову кислоту, карнозол і розмаринову кислоту. А карнозиновая кислота, зокрема, здатна підтримувати здорову функцію очей.
Інша група дослідників встановила, що розмарин покращує травлення.
"Шлунково-кишковий тракт здатний легко поглинати розмаринову кислоту, що дозволяє цій сполукі досить швидко надавати свій сприятливий вплив", - йдеться у науковій статті.
Також завдяки своїм потужним протизапальним властивостям розмаринова кислота може стримувати тяжкість і частоту сезонних алергій, наприклад, ринокон'юнктивіту.
"Одне дослідження показало, що у пацієнтів, які приймали розмаринову кислоту протягом 21 дня, значно зменшувалися симптоми ринку юнктивіту порівняно з пацієнтами, яким давали плацебо", - пишуть автори.
Зрештою, розмарин може допомогти покращити роботу мозку.
"Вважається, що розмарин посилює дофамінергічні, серотонінергічні, норадренергічні та холінергічні функції в головному мозку, що, можливо, пояснює його антидепресивну дію. Примітно, що Rosmarinus officinalis продемонстрував значний захисний ефект проти нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера" вчені.