Вітамін В має чимало "родичів" - В1, В2 і так далі. Всі вони надзвичайно корисні для організму, але лікарі радять не приймати їх в пігулках а вживати продукти, в яких ці вітаміни містяться. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
B1
Сприяє перетворенню в енергію вуглеводів, жирів і білків. Перешкоджає утворенню шкідливого холестерину, прискорює метаболізм. Необхідний для нормального функціонування серця, нервової і травної систем. Найбільша кількість вітаміну B1 міститься в печінці, пророслих зернах пшениці і висівках.
B2
Відповідає за зір і нормальне стану шкіри і слизових оболонок, бере участь в синтезі гемоглобіну і процесі кровотворення. Він також необхідний для здоров'я шкіри, нігтів, росту волосся і для нормального функціонування щитовидної залози. Вітаміном B2 багаті горіхи і крупи - гречана, вівсяна і рисова, молочні продукти і яйця.
В3
Синтезує енергію з білків і жирів. Розширює дрібні кровоносні судини і покращує мікроциркуляцію крові в головному мозку. Чемпіони за вмістом цього вітаміну - бобові і томати, молочні продукти і морепродукти, ананас і манго. У великих дозах небезпечний.
В5
Бере участь в синтезі антитіл, нейротрансмітерів (серотоніну, дофаміну, адреналіну) і гістаміну, прискорює загоєння ран. Перешкоджає розвитку таких захворювань, як артрит, коліт, алергія і хвороб серця. Особливо багато його міститься в печінці і рибі.
В6
Бере участь у процесах вуглеводного обміну, синтезі гемоглобіну і поліненасичених жирних кислот. Відповідає за регуляцію активності нервової системи, регенерацію еритроцитів і утворення антитіл, які борються з чужорідними вірусами і бактеріями. Цим вітаміном багаті зелені листові овочі, капуста (кольорова і білокачанна).
В7
Сприяє звільненню енергії із з'єднань, що містять калорії. Регулює обмін вуглеводів і бере участь в синтезі колагену, необхідного для нормального функціонування шкіри. За концентрації цього вітаміну лідирують нирки, дріжджі і бобові, а також яєчний жовток.
В9
Сприяє утворенню нуклеїнових кислот і клітинного ділення. Необхідний для нормального функціонування кровоносної та імунної систем. Відіграє важливу роль у розвитку плода, прискорює метаболізм. Найбільше його в дріжджах і зелених листових овочах.
В12
Сприяє утворенню еритроцитів. Стимулює діяльність нервової системи, запобігає розвитку анемії і депресії. Міститься в яловичині, свинині та м'ясі птиці, в яйцях і молоці.