Дослідники заявили про те, позитивний вплив цих вітамінів та інших готових добавок на людський організм і здоров'я переоцінювалося. Насправді в довгостроковій перспективі вони майже не приносять жодної користі для людей, констатували автори роботи.
В першу чергу в своєму дослідженні вони звернули увагу на найпоширеніші нутрієнти у продажі - вітамін C, вітамін D, кальцій і так звані "мультивітамінні" добавки, що поєднують вітаміни і мінерали. Наукове видання "Journal of the American College of Cardiology" опублікувало звіт про дослідження вчених з Університету Торонто, які змогли переконатися в повній марності аптечних вітамінів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літні вітаміни для вагітних жінокПроаналізувавши відомості про ефекти цих препаратів, співробітники Університету Торонто зробили висновок: " жодна добавка не приносила організму помітної шкоди чи користі".
Окремо вчені відзначили, що антиоксиданти в вітамінних добавках можуть бути навіть трохи шкідливі.
У свою чергу провідний автор дослідження Девід Дженкінс висловив думку про те, що вітамінні добавки приносять організму значно менше користі, ніж вітаміни, які містяться у продуктах рослинного походження.