Звичайно, найкраще звернутися до лікаря, який точно підкаже, що саме і скільки вам необхідно. Якщо ж поки такої можливості немає, зверніть увагу на деякі важливі моменти.
Отже, як правильно вибрати вітаміни:
Намагайтеся вибирати максимально свіжі вітаміни, терміном придатності не більше декількох місяців.
Купуйте фірми, в яких ви впевнені, з добре зарекомендованим ім'ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітаміни, які продовжують життяДивіться склад, особливо мультивітамінів - метали повинні бути в хелатних, добре засвоюваних формах. Хелат - це з'єднання з амінокислотою. Наприклад цитрат магнію, гліцинат заліза.
Метали не повинні бути у вигляді неорганічних сполук - оксид цинку, сульфат марганцю. Цим грішать наші БАДи в аптеці і багато мультивітамінів, які пишуть в складі суміш (і обмежене з'єднання і неорганічне). А відсоток того і іншого невідомий.
Дивіться дозування і кількість капсул на день. Мінус комплексів - деяких компонентів там може бути більше, ніж вам треба, а деякі взагалі не додано. Особливо при прийомі комплексів для вагітних дивіться на це.
Фолієва кислота бажана у вигляді фолату (метілфолат), звичайна фолієва в активну форму фолату в вашому організмі може і не перетворитися. Таким грішать багато комплексів. А в цілому, добре коли все вітаміни групи В приймаються разом і в схожих дозуваннях (якщо є показання).
Норми RDA - денна норма вітаміну в відсотку, написана на упаковці. Вона розраховується не для поліпшення здоров'я, а для запобігання дефіциту вітаміну. Цинги, бери-бери і інших серйозних авітамінозів, про які ви читали на біології. Це мінімальна доза, нижче якої впасти не можна.
Але і дива від неї чекати не варто. Тому не лякайтеся цифр в 1000% вітаміну в день. Якщо звичайно він вам показаний.