Вітамін B12 необхідний організму для виробництва червоних кров'яних тілець, синтезу ДНК і нормальної роботи нервової системи. Його дефіцит здатний завдати серйозної шкоди здоров'ю людини. При цьому нестача вітаміну може довгий час ніяк не проявлятися
Загроза для мозку: дефіцит вітаміну B12 може привести до когнітивних порушень та інсульту
Одними з перших ознак дефіциту є оніміння і поколювання в кінцівках. А в більш важких випадках можлива навіть втрата пам'яті. Деякі дослідження показують, що низький рівень вітаміну B12 може бути пов'язаний із захворюваннями мозку у літніх людей, в тому числі підвищеним ризиком деменції і ішемічного інсульту.
Брак вітаміну B12 може привести до деменції та інсульту
В роботі, опублікованій в журналі Cureus, йдеться про те, що дефіцит цієї речовини може викликати когнітивні порушення, в тому числі проблеми з пізнанням і пам'яттю. Маркерами нестачі вітаміну B12 є підвищені рівні метилмалонової кислоти і сироваткового гомоцистеїну. При цьому підвищений рівень гомоцистеїну також часто пов'язаний з однією з найпоширеніших форм деменції - хворобою Альцгеймера. Проте вчені припускають, що добавки або ін'єкції вітаміну B12 можуть поліпшити когнітивні функції людини.
Згідно з дослідженням, результати якого можна знайти в журналі Neural Regeneration Research, вітаміни групи B грають важливу роль в регуляції проліферації клітин і стійкості до стресу. А дефіцит вітаміну B12 є фактором ризику ішемічного інсульту і можливого летального результату. Ця хвороба проявляється порушенням мозкового кровообігу з ушкодженням тканини мозку. Вона є однією з поширених причин смертності людей.
Як боротися з дефіцитом вітаміну B12?
За даними міністерства охорони здоров'я Канади, дорослим потрібно отримувати в день 2,4 мікрограма вітаміну В12. В основному речовина потрапляє в організм людини разом з їжею. Тому рекомендується їсти більше м'яса, риби, яєць, молочних продуктів і зернових круп. Щоб дізнатися про брак вітаміну, потрібно здати кров на аналіз. Якщо недуга підтвердиться, лікар може призначити добавки B12.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою