Коли клітини організму перестають реагувати на інсулін, встановлюють діагноз діабет. Інсулін допомагає перетворювати глюкозу на енергію.
Дефіцит вітамінів призводить до діабету
Як правило, це викликано проблемами з гормоном інсуліном в організмі, які можуть виникнути внаслідок надмірної ваги або малорухливого способу життя.
Вітамін D вважається фактором ризику розвитку діабету, а також його ускладнень, особливо серцево-судинних. Низький рівень вітаміну D пов'язаний з резистентністю до інсуліну та високим ризиком розвитку діабету 2 типу.
При діабеті 2 типу іноді клітини підшлункової залози не працюють належним чином і щосили намагаються виробляти достатню кількість інсуліну, щоб допомогти контролювати рівень цукру в крові. Специфічні рецептори в підшлунковій залозі можуть вмикатися лише за наявності достатньої кількості вітаміну D. Думка полягає в тому, що вітамін D може підтримувати функцію підшлункової залози.
Магній також може відігравати вирішальну роль. Дефіцит магнію може збільшити ризик розвитку діабету. У низці досліджень вивчалося, чи допомагає прийом добавок магнію людям, які страждають на діабет або схильні до ризику його розвитку. Проте дослідження, як правило, невеликі, та їх результати не є остаточними.
Магній міститься в багатьох продуктах, включаючи велику кількість висівок, насіння, горіхів та шпинату.
Іншими дефіцитами, потенційно пов'язаними з діабетом, є цинк та хром, які відіграють кілька ролей у контролі інсуліну та глюкози. Однак для з'ясування їхньої ролі необхідні подальші дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів