Один бутерброд із ковбасою та сиром містить майже денну норму солі. Щоб знизити її споживання, слід насамперед виключити з раціону фастфуд і продукти переробки. А замінити сіль у процесі приготування їжі можуть часник, лайм та пряні трави
Про це розповіла лікар-дієтолог Галина Джорова.
– Надлишок солі в харчуванні – це затримка рідини в організмі, набряки, підвищення артеріального тиску, пошкодження судинної стінки зсередини (в результаті вона стає дуже вразливою для відкладення холестерину, утворення бляшок холестерину) та інші неприємні наслідки, – пояснила експерт. - Денна норма солі – максимум 5-6 грамів, приблизно чайна ложка. Однак слід пам'ятати, що ця норма включає і приховану сіль. Вона міститься майже скрізь: у випічці, м'ясі, овочах, сирі, напівфабрикатах, фастфуді, продуктах переробки – ковбасах, соусах, майонезі. На сховану сіль доводиться до 80 відсотків денного обсягу. Так, перекусивши бутербродом із ковбасою та сиром, ви отримаєте майже денну норму солі.
Скоротивши споживання солі, можна знизити артеріальний тиск і масу тіла, позбутися набряків. Фахівець дала низку рекомендацій, як зменшити вміст солі у раціоні.
- Коли готуєте їжу, соліть її в кінці варіння. Або не соліть взагалі, підсолюючи вже порційні страви, – порадила Галина Джорова. - Зменшіть споживання ковбасних виробів: замініть їх продуктами з м'яса, запеченими в духовці. Відмовтеся від промислових соусів та майонезів - користуйтеся заправками власного приготування, застосовуючи оливкову олію, сік лимона, спеції. Забудьте про бульйонні кубики - у них багато солі, різноманітних добавок, підсилювачів смаку. Згадайте про альтернативу солі – часник, лайм, пряні трави. І якщо ви вживаєте сіль, віддайте перевагу йодованої.