Він цінується не лише як продукт харчування, а й як корисний лікарський засіб
Названий овоч, який підвищує опірність організму до застуди
Морква як харчовий продукт є багатим джерелом вітамінів та мінеральних солей, тому вона поряд з іншими харчовими продуктами посідає у раціоні людини гідне місце.
Каротин, що міститься в моркві, під впливом ферменту печінки перетворюється на вітамін А, який сприяє нормальному обміну речовин, фізичному та розумовому розвитку організму, підвищує опірність до простудних захворювань, забезпечує нормальну функцію органів зору. Тому морква цінується не лише як продукт харчування, а й як корисний лікарський засіб.
Морква та свіжий морквяний сік призначаються хворим з гіпо- та авітамінозом А, але при захворюваннях печінки та зниженої функції щитовидної залози лікування авітамінозу А морквяним соком малоефективне. У такому разі призначається вітамін А.
Морква та сік знаходять застосування при захворюваннях, пов'язаних з порушенням мінерального обміну (жовчнокам'яна хвороба, обмінні поліартрити). Рекомендується вживати морквяний сік у перші дні при інфаркті міокарда. Корисна і необхідна сира морква для вагітних жінок і матерів-годувальниць, а також осіб, до зору яких пред'являються підвищені вимоги.
Коренеплоди моркви першого та другого року, морквяний сік знаходять застосування у народній медицині. Наприклад, свіжоприготований сік вживають при недокрів'ї та загальному нездужанні і призначають по одній склянці двічі на день.
Протипоказано вживати моркву при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, ентеритах та запальних процесах прямої кишки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки