«Мама з дитинства змушує мене щодня їсти суп. Мовляв, це найкорисніша страва. Але я не маю такої можливості, та й особливого бажання. Чи так суп необхідний щодня? Який корисніший?», - таке часто можна почути.
Суп не обов'язково їсти щодня, достатньо 2-3 рази на тиждень. Пояснює лікар-гігієніст Інга Федоткова: «Так склалося, що в нашій культурі суп – дуже популярна страва і, швидше за все, кожен у дитинстві чув, що її потрібно їсти обов'язково щодня. Але, наприклад, прихильники європейського харчування з цим не згодні, вони вважають, що здоров'я не постраждає, якщо суп не їсти щодня. І справді – шлунок може працювати і без «стимуляції» супом».
Що стосується того, який суп корисніший, експерт називає овочевий: «Чим більше різноманітних овочів у ньому присутні і чим він різнобарвніший, тим більше користі принесе. Однак овочі не варто засмажувати на олії та салі. І їх треба закидати наприкінці приготування, починаючи з тих, що варяться довше.
Корисний суп-пюре, але тільки якщо приготований на воді або бульйоні з великою кількістю овочів. Такий суп служитиме джерелом вітамінів, мікро- та макроелементів. Рибний суп теж добрий варіант, проте слід пам'ятати: морська риба дуже жирна, хоч і містить корисні жири.
Крім цього, у рибі може утримуватися свинець, так що рибний суп треба варити на другому бульйоні, як і м'ясний. Готувати треба так: м'ясний (рибний) бульйон доведіть до кипіння, зніміть піну і варіть ще кілька хвилин, потім весь бульйон злийте, м'ясо (рибу) залийте чистою водою, а суп варіть на другому бульйоні».