Дієтологи нагадують, що стереотипи про здорову їжу не завжди правильні. Експерт міжнародної інформаційної ради з продовольства Кріс Соллід пояснив, що при виборі олії потрібно керуватися тим, як в ньому поєднуються насичені і ненасичені жири. Слід надавати перевагу продуктам з високим вмістом останніх.
Рослинна олія у раціоні
Кулінарні олії дуже калорійні – одна столова ложка містить близько 120 калорій, а одна чашка – близько 1900 калорій. Навіть найкориснішу рослинну олію дієтологи рекомендують використовувати в помірній кількості.
Оливкова олія відома високим вмістом МНЖК, проте поліненасичених (ПНЖК) омега-3 жирів в ній не так багато в порівнянні з іншими рослинними оліями. До того ж оливкова олія починає руйнуватися при більш низьких температурах в порівнянні з іншими оліями.
Соллід звертає увагу на користь ріпакової олії. Вона є відмінним джерелом мононенасичених жирних кислот (МНЖК) і містить більше омега-3 альфа-ліноленової кислоти.
Остання є незамінною жирною кислотою, яку організм людини самостійно не виробляє, а отримує тільки з їжі. Ще одна корисна альтернатива – соєва олія. Вона більш жаростійке в порівнянні з оливковою, містить більше омега-3 жирів і володіє нейтральним смакам.
При цьому Соллід не рекомендує зловживати кокосовою олією. Було доведено, що кокосова олія підвищує рівень і хорошого, і поганого холестерину. Краще використовувати цю олію в невеликих кількостях виключно для додання їжі особливого смаку, а готувати на більш корисних оліях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психологи розповіли, як не розпестити дитину
8 старовинних українських імен для дівчаток і хлопчиків