Світловий день коротшає, а робочий режим стає все більш насиченим. З цим доводиться зіштовхуватися восени мозку.
Варто не забувати пити впрожовж дня чисту воду. Навіть при незначному зневодненні можуть відчуватися розумова втома і головні болі, а хронічна нестача води може сприяти зменшенню об’єму мозку і розвитку нейродегенеративних хвороб. Лікар порадила пити воду, виходячи з розрахунку 30 мл води на 1 кг маси тіла.
Також мозок повинен отримувати з їжею досить поліненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6. Для цього в раціоні повинні бути присутніми червона риба, оселедець, скумбрія, сардини, тунець, риб’ячий жир, лляна олія, а також оливкова, кукурудзяна, соєва, кунжутна, волоські горіхи, мигдаль і насіння, яєчний жовток, сало, курка й індичка.
Для активної роботи мозку необхідний білок і незамінні амінокислоти – триптофан і фенілаланін. Триптофан рекомендовано отримувати, вживаючи в їжу насіння кунжуту і гарбуза, какао, чорнослив, натуральний йогурт. Фенілаланіном організм забезпечують курятина, сир пармезан, субпродукти, мигдаль і волоські горіхи, гарбузове насіння, нут, сочевиця.
Мозку необхідно щодня отримувати достатню кількість глюкози. Джерелом цієї речовини повинні бути перш за все корисні продукти, наприклад, це цільнозерновий хліб, ріпа, зелена цибуля, буряк, мед, фрукти і ягоди.
Крім цього необхідними мозку поживними речовинами є деякі вітаміни. Лікар розповіла, що найважливіші для мозку – це вітаміни групи В, А також А, Е, D і К.